Дефіцит вітаміну D3? Які симптоми та що з ними робити?

Дефіцит вітаміну D3? Які симптоми та що з ними робити?

*Інформація в цьому блозі надана лише в інформаційних цілях. Перед вживанням дієтичних добавок ми рекомендуємо проконсультуватися з вашим лікарем. 

Вітамін D3 – важливий вітамін, який забезпечує всмоктування кальцію з їжі в організм. Сонячне світло – найважливіше джерело вироблення вітаміну D3 в організмі. Тим не менш, бувають дні, коли ми проводимо менше часу на вулиці, а коли дні стають коротшими, час, який ви проводите вдень, скорочується. У дні, коли у вас мало денного світла, ваш організм може не виробляти достатньо вітаміну D3. Потім ми говоримо про дефіцит вітаміну D3. Ви хочете знати, як розпізнати дефіцит вітаміну D3 і що робити, щоб його запобігти? Тоді читайте нижче.

Що таке вітамін D3?

Вітамін D3, також званий холекальциферолом, виконує майже ті ж функції, що і вітамін D2. На відміну від вітаміну D2, вітамін D3 у більшості випадків є твариною і може вироблятися організмом під впливом сонячного світла. Таким чином, вітамін D3 переважно природним чином міститься в продуктах харчування тваринного походження.

Вітамін D2 – це вітамін D рослинного походження, який у невеликих кількостях міститься в деяких типах грибів. Існують різні продукти, що містять рослинний вітамін D2, який можна використовувати як добавку до вітаміну D. Але дослідження показали, що рослинний вітамін D2 менш засвоюється організмом, ніж тваринний вітамін D3.

Вітамін D необхідний засвоєння кальцію з їжі в організм. Тому він важливий для зростання та збереження міцних кісток та зубів. Вітамін D також відіграє роль у правильному функціонуванні м’язів та імунної системи.

Чим корисний вітамін D?

Вітамін D3 має кілька переваг. Тому добре одержувати достатню щоденну кількість D3. Вітамін D3 має такі хороші властивості:

 • Сприяє нормальному рівню кальцію у крові
 • Сприяє підтримці міцних кісток
 • Сприяє нормальному зростанню та розвитку дитячих кісток
 • Забезпечує засвоєння кальцію та фосфору
 • Сприяє нормальному поділу клітин
 • Підтримує імунну систему
 • Допомагає зберегти зуби міцними
 • Підтримує нормальну роботу м’язів

 

Які симптоми дефіциту вітаміну D3?

Тепер ви знаєте чим корисний вітамін D3. Ви можете здогадатися, що дефіцит D3 – це недобре. Але як визначити дефіцит вітаміну D3? Симптоми та скарги при дефіциті вітаміну D3 можуть різнитися залежно від людини. Найчастіші симптоми дефіциту вітаміну D3:

 • Втома
 • Травма від штовхання чи удару
 • Біль у суглобах та м’язах навіть за відсутності перевантаження
 • М’язовий тремор чи судоми
  млявість
 • Гіпервентиляція у стресових ситуаціях
  Прокидатися вночі через напади паніки або жахів.
 • Гіперчутливість або кровоточивість ясен

Ви вважаєте, що у вас дефіцит вітаміну D3? Тоді завжди корисно звернутися до лікаря. Крім сонця, ви можете стежити за своїм харчуванням і приймати додатковий вітамін D3, щоб заповнити дефіцит.

Наслідки дефіциту вітаміну D3

Тривалий дефіцит вітаміну D3 може мати серйозні наслідки. Наприклад, дефіцит вітаміну D3 у маленьких дітей може спричинити рахіт (англійська хвороба). Це захворювання може призвести до аномалії скелета. У дорослих і людей похилого віку дефіцит вітаміну D може в кінцевому підсумку призвести до втрати кісткової маси, остеопорозу і/або м’язової слабкості.

Наслідки надто великої кількості вітаміну D3

Тим не менш, велика кількість D3 не завжди корисна. Занадто високе споживання вітаміну D може статися лише внаслідок прийому надто великої кількості добавок протягом тривалого часу. Тривале вживання високих доз, що перевищують допустиму верхню межу, може призвести до відкладення кальцію в організмі.

Насправді передозування вітаміну D3 у здорових людей трапляється рідко. Це не проблема при звичайному харчуванні та дотриманні рекомендацій щодо прийому добавок. Тривале перебування на сонці також не створює ризику надлишку вітаміну D. Шкіра регулює його вироблення.

Тест на дефіцит вітаміну D3

Ви хочете знати, яка цінність вашого тіла D3? Потім доведеться здати аналіз крові. Оскільки для більшості населення рекомендується прийом додаткового вітаміну D3, рівень вітаміну D не часто вимірюється терапевтом. Лікар загальної практики може запросити аналіз крові, якщо неясно, чи піддається хтось достатньому впливу сонячного світла, а також у людей з остеопорозом.

 Значення вітаміну D Опис
0-10 нг / мл У вас серйозний дефіцит вітаміну D
11-30 нг / мл У вас дефіцит вітаміну D
31-100 нг / мл Ваш рівень вітаміну D є оптимальним.
> 100 нг / мл У вас занадто багато вітаміну D

Причини дефіциту вітаміну D3

Дефіцит вітаміну D3 може бути двома способами. Наприклад, може бути дефіцит вітаміну D3 через сонце або дефіцит вітаміну D3 з їжі. У цьому розділі ми розповімо, як це працює.

Вітамін D3 та сонце

Головне джерело вітаміну D – сонячне світло: ваше тіло виробляє 90% вітаміну D3 під впливом сонячного світла. І для цього не обов’язково знаходитись на відкритому сонці. Тому що навіть у хмарну погоду ви робите вітамін D3. Ви вже можете виробляти вітамін D3 із сонячного світла UV3.

Ви можете отримати дефіцит вітаміну D3, якщо недостатньо контактуєте із сонячним світлом. Це можна зробити, наприклад, не виходячи багато на вулицю або тому, що ваша шкіра завжди повністю вкрита одягом. У країнах, де взимку короткі дні та дуже слабке сонце, ви також можете отримати дефіцит вітаміну D.

Вітамін D3 та харчування

Крім отримання вітаміну D3 від сонячного світла, жирна риба, така як лосось та скумбрія, сповнена важливого вітаміну D3. Саме тому Центр харчування рекомендує їсти цю рибу раз на тиждень. Вітамін D3 також додають у маргарин, знежирений маргарин, а також у продукти для випікання та смаження. Люди віком від чотирьох до п’ятдесяти зазвичай отримують достатню кількість вітаміну D3 від сонячного світла. Дефіцит вітаміну D3 у вашому раціоні зазвичай грає лише невелику роль дефіциті вітаміну D.

Вітамін D на порцію  мікрограми
1 штука райдужної форелі (у мікрохвильовій печі, 100 г) 9,4
1 шматок лосося (приготований у мікрохвильовій печі, 100 грам) 4.6
1 шматок скумбрії на 1 шматок хліба (копчений, 40 грам) 3.3
1 варене яйце (50 грам) 0,9
1 шматок приготовленого тартару з яловичини (70 грам) 0,4
маргарин/знежирений маргарин (на 1 шматок хліба 5 грам) 0,4
1 шматок підготовленого філе свинини (70 грам) 0,2
несолоне масло (на 1 шматок хліба 5 грам) 0,02

Рекомендації щодо вітаміну D3 для кожної вікової групи

Існують певні групи ризику, у яких більша ймовірність розвитку дефіциту вітаміну D3. Для цих конкретних груп рекомендується приймати додатковий вітамін D у вигляді добавки з вітаміном D3. До груп ризику входять:

 • Діти від нуля до чотирьох років
 • Вагітні жінки
 • Шалені татусі
 • Люди, які рідко виходять на вулицю
 • Людям із смаглявим відтінком шкіри
 • Жінки у вуалі
 • Жінки старші за п’ятдесят років
 • Чоловіки від сімдесяти років

Добавка при дефіциті вітаміну D3

Ви належите до однієї чи кількох цільових груп із підвищеною потребою у вітаміні D? Тоді, можливо, буде розумним доповнити свій раціон таблетками вітаміну D3. У ViTime ви знайдете різні добавки з вітаміном D3, такі як капсули з вітаміном D3, краплі і спреї з вітаміном D3 різної сили. Для цього ми використовуємо наші запатентовані ліпосомальні методи. Цікаво, що це таке? Тоді читайте звідси нижче.

Як можна запобігти дефіциту вітаміну D?

Профілактика, звичайно, завжди краща за лікування. Те саме і з вітаміном D3. Рекомендується перебувати на вулиці не менше п’ятнадцяти-тридцяти хвилин на день з 11 до 15 години з відкритими руками та обличчям. Цієї півгодини буде достатньо, щоб ваш організм виробив рекомендовану кількість вітаміну D.

Хіба це неможливо для вас? Чи не впевнені, що у вас дефіцит вітаміну D? Чи потрібна вам додаткова інформація про те, яка добавка вітаміну D вам підходить? Тоді зв’яжіться з нами, і нехай один з наших дієтологів проконсультує вас. Крім усього іншого, вони можуть розповісти вам все про вітамін С або вітамін В12.

Джерела: