Що таке біологічно активні добавки?

Що таке біологічно активні добавки?

Інформація в цьому блозі надана тільки в інформаційних цілях. Будь ласка, проконсультуйтеся з лікарем при будь-яких медичних і пов’язаних зі здоров’ям діагнозах і методах лікування. Інформація в цьому блозі не підтверджена лікарями та не може використовуватися при лікуванні або діагностиці.

Ідея додавання добавок до нашого щоденного раціону отримала неоднозначні відгуки широкої публіки. Багато людей дезінформовані, коли йдеться про їхнє здоров’я та харчування. Якщо ви добре володієте інформацією про своє харчування і розумієте, як працює організм людини, вам буде легко зрозуміти концепцію харчових добавок. Зі слова «добавка» ми можемо почати розуміти, що вона посилює щось інше. Отже, можна сказати, що БАДи покращують харчування людини.

Що таке біологічно активна харчова добавка?

Термін «харчова добавка» був визначений Законом про харчові добавки, охорони здоров’я та освіти (DSHEA) 1994 року у США і позначає будь-який продукт, який приймається в організм як доповнення до харчування, і містить будь-який з наступних інгредієнтів: мінерали, амінокислоти, трави, вітаміни, клітковина та жирні кислоти. Їх також називають добавками, тому що ви не можете покладатися виключно на них у плані їжі та харчування. Організм людини потребує великої кількості поживних речовин, щоб мати можливість виконувати всі складні функції. Це причина, через яку ми приймаємо їжу.

Чи потрібно здоровим людям приймати добавки?

Це питання досі викликає безліч суперечок. Висновки неоднозначні. Щоб відповісти на це питання, потрібно спочатку дізнатися, що означає “здоровий”. Ось визначення здоров’я ВООЗ: Здоров’я – це «стан повного фізичного, психічного та соціального добробуту, а не просто відсутність хвороб чи фізичних дефектів». Все у вашому тілі має працювати в оптимальному режимі. Зустріти людину в такому стані – велика рідкість.

Давайте на секунду припустимо, що все у вашому тілі працює в оптимальному режимі. Є й інші фактори, через які нам не вистачає поживних речовин, наприклад, ґрунт, на якому вирощуються продукти харчування, хімічні речовини, що використовуються для вирощування продуктів, та навколишнє середовище. Всі ці фактори зменшують кількість поживних речовин, які ми отримуємо з їжі, навіть якщо ми дотримуємось збалансованої дієти.

Як видно з визначення здоров’я, соціальні та психічні фактори також можуть впливати на кількість поживних речовин, які ми отримуємо з їжі. Наприклад, якщо ви тривалий час перебуваєте в стресовому стані, ваші внутрішні органи не нормально функціонуватимуть, і ви не засвоюватимете достатню кількість поживних речовин з їжі, тому що стрес спотворює нормальне функціонування організму.

Багато хто з нас чув фразу: «Захист кращий, ніж лікування». Тому, навіть якщо ви здорові, вам необхідно постійно підтримувати своє здоров’я на належному рівні і зміцнювати свою імунну систему для боротьби з хворобами.